Ooops!
  • Корови
  • Свині
  • Вівці
  • Кози

Тіло-кел 20

Розчин для ін’єкцій

Склад

1 мл препарату містить діючу речовину: тилозин (тилозину тартрат) — 200 мг. Допоміжні речовини: пропіленгліколь, спирт бензиловий, динатрію едетат, вода для ін’єкцій.

Показання до застосування

Велика рогата худоба, вівці, кози: лікування тварин, хворих на некротичний пододерматит, метрит, мастит, мікоплазмоз, а також при захворюваннях органів дихання, що спричинені мікроорганізмами (Pasteurella multocida, Mycoplasma bovis, Mycoplasma dispar та інші), чутливими до тилозину. Свині: лікування тварин, хворих на ензоотичну пневмонію, дизентерію, ММА-синдром, атрофічний риніт, мікоплазмозний та стафілококовий артрит, бешиху, що спричинені мікроорганізмами (Lawsonia interacellularis та інші), чутливими до тилозину.

Фармакологічні властивості

АТС vet класифікаційний код QJ01 — антибактеріальні ветеринарні препарати для системного застосування. QJ01FA90 — Тилозин. Тилозин — антибіотик групи макролідів. Механізм дії препарату полягає в зв’язуванні його з пептидилтрансферазою 50S рибосомальної субодиниці чутливих до препарату бактерій, що призводить до пригнічення синтезу білків.

Препарат активний щодо грампозитивних (Staphylococcus spp., Streptococcus spp., Corynebacterium spp., Clostridium spp., Erysipelothrix spp., Trueperella pyogenes) та деяких грамнегативних мікроорганізмів (Pasteurella multocida, Mannheimia haemolytica, Haemophilus somnus, Actinobacillus pleuropneumoniae, Lawsonia intracellularis), а також мікоплазм (Mycoplasma spp.), хламідій (Chlamydia spp.) та рикетсій (Rickettsia spp.). Діє бактеріостатично, а у високих концентраціях — бактерицидно.

Після внутрішньом’язового застосування тилозин добре всмоктується з місця ін’єкції. Максимальна концентрація його в плазмі крові спостерігається через 0,5–4,0 годин. Тилозин має високий рівень жиророзчинності і тому, препарат швидко розподіляється в організмі. Концентрація препарату в тканинах, біологічних рідинах і легенях у декілька раз перевищує концентрацію у плазмі крові. Тилозин метаболізується у печінці і виводиться з організму з жовчю. У невеликій кількості виділяється з сечею.

Дозування

Внутрішньом’язово у дозі 0,5– 1,0 мл препарату на 20 кг маси тіла тварини або 5–10 мг тилозину на 1 кг маси тіла тварини щодобово. Добову дозу можна розділити на 2 рази з інтервалом 12 годин. Курс лікування 1–3 доби.

Період виведення

Забій тварин на м’ясо дозволяють через 29 діб (велика рогата худоба, вівці, кози) та 10 діб (свині) після останнього застосування препарату. Споживання молока дозволяють через 6 діб після останнього застосування препарату. Отримане, до зазначеного терміну, м’ясо та молоко утилізують або згодовують непродуктивним тваринам, залежно від висновку лікаря ветеринарної медицини.

Протипоказання

Не застосувати тваринам з пiдвищеною чутливiстю до тилозину, а також тваринам з розладами функц?? печiнки.

Не застосовувати одночасно з пеніцилінами, аміноглікозидами, лінкозамідами та іншими макролідами.

Не застосовувати коням (лікування може бути летальним).

Не застосовувати під час вакцинації.

Не застосовувати внутрішньовенно.

Застосування під час вагітності, лактації, несучості

Тваринам у період вагітності препарат застосовують тільки, коли користь переважає ризик. Тваринам у період лактації препарат можна застосовувати.

Особливі застереження при використанні

Після застосування препарату інвентар, що використовувався (резервуари, соски, трубопроводи) потрібно ретельно вимити. Рішення щодо застосування препарату приймають на підставі тесту на чутливість бактерій, виділених від хворих тварин.

Застосовувати препарат шляхом глибокої внутрішньом’язової ін’єкції.

Якщо доза препарату при введенні перевищує 10 мл для великої рогатої худоби, 5 мл для свиней, овець та кіз, то об’єм ін’єкції розділяють наполовину і вводять у різні місця. При повторному введенні ін’єкцію слід робити в інше місце.

Термін придатності

3 роки. Після першого відбору з флакону, препарат необхідно використати протягом 28 діб, за умови зберігання в темному місці за температури від 2 °С до 8 °С.

Умови зберігання

Сухе, темне, недоступне для дітей місце при температурі від 2 °С до 8 °С.

Упаковка

Флакони зі скла, закриті гумовими корками під алюмінієву обкатку по 100 мл.