Ooops!
  • Коні
  • Корови
  • Собаки

Келапрофен

Розчин для ін`єкцій

Склад

1 мл препарату містить діючу речовину: кетопрофен — 100 мг. Допоміжні речовини: спирт бензиловий, L-аргінін, безводна лимонна кислота, вода для ін’єкцій.

Показання до застосування

Велика рогата худоба: протизапальний, болезаспокійливий та жарознижуючий лікарський засіб для лікування при запальних процесах, спричинених хворобами органів дихання, набряком молочних залоз, гострим маститом, при запальних процесах у скелетно-м’язовій системі. Коні: лікування запальних та больових станів при захворюваннях опорно-рухового апарату, зокрема: кульгавість травматичного походження, артрит, артроз, травми суглобів (розтягування зв’язок, синовіїт), переломи, тендиніт. Симптоматичне лікування кольок. Свині: протизапальна, анальгізуюча та жарознижуюча терапія при синдромі метрит-мастит-агалактії, лікування запальних та больових станів при захворюваннях опорно-рухового апарату; при респіраторних інфекціях.

Фармакологічні властивості

ATC vet класифікаційний код: QMO1А Нестероїдні протизапальні та протиревматичні ветеринарні препарати. QMO1AE03 Кетопрофен. Кетопрофен — нестероїдний протизапальний препарат групи карбонових кислот, похідних пропіонової кислоти, що має знеболюючі та жарознижуючі властивості. Механізм дії препарату, як і інших представників групи нестероїдних протизапальних препаратів, полягає у інгібуванні ферменту циклооксигенази, яка забезпечує перетворення арахідонової кислоти у простагландини. Кетопрофен інгібує активність брадикініну, що збуджує больові нервові закінчення і тим самим провокує біль та сприяє стабілізації мембран лізосом, що перешкоджає вивільненню лізосомальних ферментів і попереджує руйнування тканин. При внутрішньом’язовому введенні лікарського засобу максимальна концентрація кетопрофену в плазмі крові відзначається через 30 хвилин. Біодоступність кетопрофену в залежності від виду тварин варіює від 80% до 100%. Кетопрофен з організму виводиться переважно через нирки.

Дозування

Велика рогата худоба: внутрішньовенно або внутрішньом’язово. 3 мг кетопрофену/кг маси тіла (еквівалент 1 мл Келапрофену / 33 кг маси тіла) один раз на добу впродовж 3 діб. Коні: внутрішньовенно. Для лікування уражень кісток та суглобів, а також скелетно-м’язової системи: 2,2 мг кетопрофену/кг маси тіла (еквівалент 1 мл Келапрофену / 45 кг маси тіла) один раз на добу протягом 3-5 діб. Для симптоматичного лікування кольок: 2,2 мг кетопрофену/ кг маси тіла (еквівалент 1 мл Келапрофену/45 кг маси тіла) одноразово. Додаткові ін’єкції — тільки після повторного клінічного огляду тварини лікарем ветеринарної медицини.

Свині: внутрішньом’язово 3 мг кетопрофену/кг маси тіла (еквівалент 1 мл Келапрофену / 33 кг маси тіла) один раз на добу.

Період виведення

Забій тварин на м’ясо дозволяється: велика рогата худоба при внутрішньовенному введенні — через 1 добу; велика рогата худоба, свині при внутрішньом’язовому введенні — через 4 доби після останнього введення. До зазначеного терміну м’ясо згодовують непродуктивним тваринам або утилізують (залежно від висновку лікаря ветеринарної медицини). Для молока період виведення відсутній!

Протипоказання

Не застосовувати тваринам із підвищеною чутливістю до компонентів препарату. Не застосовувати тваринам із виразкою шлунку або дванадцятипалої кишки, геморагічним синдромом, вираженою нирковою або печінковою недостатністю. Не застосовувати одночасно з іншими НПЗП, глюкокортикоїдами, антикоагулянтами і діуретиками. Не застосовувати лошатам у віці молодшому, ніж 15 діб. Не застосовувати жеребним кобилам. Не застосовувати продуктивним коням, м’ясо яких призначене для споживання людям. Не застосовувати внутрішньоартеріально.

Побічна дія

Є вірогідність негативного впливу на слизову оболонку шлунка. Внутрішньом’язові ін’єкції іноді викликають швидкоплинне відчуття подразнення. Алергічні реакції можуть виникати дуже рідко.

Взаємодія з ішими засобами та інші форми взаємодії

Не застосовувати одночасно з іншими НПЗП, глюкокортикоїдами, антикоагулянтами і діуретиками.

Особливі застереження при використанні

Застосування тваринам віком до 6 тижнів або старим тваринам може призвести до додаткового ризику. Якщо такого застосування не можна уникнути, слід зменшити дозу та ретельно доглядати за тваринами. Слід уникати застосування зневодненим тваринам, тваринам з гіповолемією або низьким тиском, оскільки є потенційний ризик збільшення токсичності для нирок. Не змішувати з іншими препаратами в одному шприці.

Термін придатності

3 роки. Після першого відбору з флакону — 28 діб. Сухе, темне місце, при температурі 5–25°C. Не заморожувати.

Упаковка

Скляні флакони по 50, 100 та 250 мл.