Ooops!
  • Корови
  • Свині
  • Вівці
  • Кози

Дорамек П.Д.

Розчин для ін`єкцій

Склад

100 мл препарату містять діючу речовину: дорамектин — 1,00 г.

Показання до застосування

Лікування та профілактика великої рогатої худоби, овець, кіз, верблюдів, свиней при паразитарних захворюваннях, які спричиняються нематодами та ектопаразитами:

Велика рогата худоба: шлунково-кишковими нематодами (дорослі та личинки), легеневими нематодами (дорослі та личинки), очними гельмінтами (дорослі), личинками підшкірного овода, вошами, коростяними кліщами;

Вівці, кози, верблюди: шлунково-кишковими нематодами (дорослі та личинки), легеневими нематодами (дорослі та личинки), коростяними кліщами;

Свині: шлунково-кишковими нематодами (дорослі та личинки), легеневими нематодами (дорослі та личинки), нирковими гельмінтами, коростяними кліщами.

Інвазійні захворювання викликаються такими паразитами:

Ендопаразитами:

• Шлунково-кишковими нематодами (дорослі та личинки): Haemonchus spp., Ostertagia ostertagi (дорослі, L3, L4), O.lyrata (дорослі та L4), O.circumcinta, O. trifurcata, Trichostrongylus spp. (дорослі та L4), Cooperia oncophora (зрілі та L4), Cooperia punctata (зрілі та L4), Cooperia pectinata (зрілі та L4), Cooperia curticei, Haemonchusplacei, H. controtus, Bunostomum spp. (дорослі, L3 та L4), Oesophagostomum radiatum (дорослі, L3 та L4), O. columbianum, O. venosum, Capillaria spp., Strongyloides papillosus (дорослі), Nematodirus helvetianus, N. spathiger (дорослі), Ascaris suum, Hyostrongylus rubidus, Oesophagostomum dentatum, O. quadrispinulatum, Trichuris suis, Strongyloides ramsoni (дорослі), Toxocara vitulorum (дорослі), Trichostrongylus axei (дорослі та L4), T. colubriiformis (дорослі та L4), Trichuris spp., Mecistocirrus digitatus (дорослі), Thelazia spp. Nematodirus lamae та Lamanema chavezi, Graphinema spp., Spiculopteragia spp. та Camelostrongylus spp.

Легеневими гельмінтами: Dyctiocaulus viviparus і D. filarial (дорослі та L4), Metastrongylus.

• Нирковими паразитами: Stephanurus dentatus.

Ектопаразитами:

• Личинковими стадіями двокрилих літаючих комах: Dermatobia hominis, Hypoderma bovis, H. lineatum, Cochliomyiahominivorax, Oestrusоvis.

• Вошами: Linognatus vituli, Haematopinus eurysternus, H. suis, Bov?cola spp., Damalinea bovis, D. aucheniae.

• Акариформними кліщами: Psoroptes bovis, Sarcoptesscabieivar. bovis, Chorioptes bovis, Demodex spp., Psoroptesaucheniae.

• Паразитиформними кліщами: Boophilus microplus, Amblyomma parvitarsum.

Фармакологічні властивості

Діюча речовина препарату дорамектин — макроциклічний лактон, напівсинтетичний похідний групи авермектинів. Одноразове введення препарату надійно захищає тварин від нематод і комах. Легко резорбується з місця введення, діє з високою ефективністю і не має негативної дії на організм тварини. Фармакокінетичні особливості дорамектину забезпечують збереження терапевтичних концентрацій препарату у крові тварин і тривалий час захищають від реінвазії. Пролонгована дія удвічі триваліша порівняно з іншими препаратами, які містять івермектини.

Препарат Дорамек П.Д. згубно діє проти нематод: Oesophagostomum, Ostertagia, Haemonchus, Trichostrongylus, Cooperia, Bunostomum, Strongyloides, Trichuris, Dictyocaulus; комах: Thelazia, Hypoderma, Haematopinus, Linognathus, Solenopotes, Psorpotes, Sarcoptes та інших паразитів. Зв’язуючись зі специфічними рецепторами, дорамектин збільшує проникність синаптичних мембран для іонів хлору, що призводить до блокади електричної активності нервово-м’язових клітин нематод і членистоногих, що призводить до паралічу і загибелі паразитів. У ссавців ці рецептори локалізовані лише у центральній нервовій системі, а дорамектин не проникає через гемато-енцефальний бар?єр, тому у рекомендованих дозах є безпечним для ссавців.

Дозування

Рекомендовані дози препарату Дорамек П.Д.: Велика рогата худоба: 1 мл/50 кг маси тіла, одноразово, підшкірно в ділянку шиї; Вівці, кози, верблюди: 1 мл/50 кг маси тіла, одноразово, внутрішньом’язово; Свині: 1 мл/33 кг маси тіла, одноразово, внутрішньом?язово. Якщо доза становить більше, ніж 10 мл, то її рекомендовано розділити та ввести у два місця.

Період виведення

Забій тварин на м’ясо дозволяється через 50 діб після останнього застосування препарату.

Застереження

Не можна застосовувати препарат самкам під час лактації, якщо молоко застосовується в їжу людям. Не можна застосовувати препарат тільним коровам і телицям за 60 діб до розтелу. Для супоросних та лактуючих свиноматок застережень немає щодо застосування препарату.

Форма випуску

Флакони по 50, 100, 500 мл.

Термін придатності

3 роки. Сухе, темне, недоступне для дітей місце при температурі від 8 до 30° С.