Ooops!
  • Коні
  • Корови
  • Свині
  • Вівці

Кальці-кел

Розчин для ін`єкцій

Склад

1 мл препарату містить діючі речовини (мг): кальцію глюконат моногідрат — 279,24 (24,96 мг у перерахунку на Ca?+) магнію хлорид гексагідрат — 40,0 (4,78 мг у перерахунку на Mg2+) Допоміжні речовини: кислота борна, метилпарагідроксибензоат, вода для ін’єкцій.

Показання до застосування

Для лікування великої рогатої худоби, овець, коней, свиней при захворюваннях, що спричинені гострою нестачею кальцію (гіпокальціємія): післяродовий парез, молочна лихоманка. Для лікування великої рогатої худоби, овець при захворюваннях, що спричинені гострою нестачею магнію (пасовищна тетанія).

Фармакологічні властивості

ATC-vet класифікатор: QA12АХ Кальцій у комбінації з вітаміном D і або з іншими ветеринарними препаратами. Препарат підвищує рівень іонізованого кальцію, бере участь у формуванні кісток і зубів, передачі нервових імпульсів, необхідний для скорочення скелетних м’язів, посилює роботу серцевого м’яза. Кальцію належить важливе значення у процесах згортання крові та молока, в проникненні клітинних мембран та підтриманні кислотно-лужного балансу. Рівень кальцію у більшості видів тварин коливається в межах 9–12 мг/100 мл. Магній, як і калій, є основним катіоном внутрішньоклітинного середовища. У клітинах він бере участь у проміжному обміні як специфічний активатор ферментів циклу Кребса і нуклеїнових кислот (ДНКі РНК-полімерази, рибонуклеази, дезоксирибонуклеази та ін.) У мітохондріях клітин іони магнію активують процеси окиснювального фосфорилування. У м’язах магній забезпечує зв’язок актину з міозином при синтезі білкового комплексу, необхідного для м’язових скорочень. Він присутній у комплексі міозин+АТФ, де активує насамперед розщеплення макроергічних зв’язків АТФ. При цьому вивільняється енергія, яка використовується при скороченні м’язів. Магній впливає на функції центральної нервової системи, активуючи холінестеразу, внаслідок чого прискорюється розпад ацетилхоліну. Збудливість нервових закінчень при цьому гальмується і м’язи розслаблюються. При нестачі магнію активність холінестерази знижується, виділення ацетилхоліну збільшується, через що зростають нервова збудливість і м’язовий тонус, виникають клонічні і тетанічні судоми. При підвищенні концентрації магнію в крові може настати гальмування функції кори головного мозку аж до розвитку наркотичного стану, який характеризується відсутністю рефлексів і паралічем м’язів. Він необхідний для формування кісткової тканини, оскільки входить до складу кристалів гідроксіапатиту, що сприяє підвищенню міцності кісток і зубів. Після внутрішньовенного введення препарату різко підвищується концентрація кальцію і магнію в крові. Найвищий рівень концентрації спостерігається в кінці інфузії і цей рівень значно вищий, ніж зазвичай.

Після припинення ін’єкції протягом 3–24 годин відбувається швидке зниження рівня концентрації кальцію і магнію в крові. Ступінь гіперкальцемії (що є побічним ефектом) залежить від дози препарату, швидкості введення і від рівня кальцію в крові до початку лікування. Після введення препарату кальцій розподіляється переважно в позаклітинній рідині, магній розподіляється, переважно, внутрішньоклітинно.

Дозування

Препарат застосовують шляхом повільного внутрішньовенного введення у дозах: велика рогата худоба, вівці — 1 мл препарату на 1 кг маси тіла; свині, коні — 25 мл препарату на 50 кг маси тіла. Великій рогатій худобі, вівцям, свиням препарат вводять повільно внутрішньовенно, витримуючи час ін’єкції не менше, ніж 20 хвилин. Коням вводять із швидкістю 0,16–0,32 мл препарату на 1 кг маси тіла на 1 годину. Перед введенням препарат потрібно змішати з 0,9% розчином натрію хлориду або з розчином глюкози у співвідношенні 1:4 (1 частина препарату на 4 частини розчинника). Тривалість ін’єкції має становити не менше, ніж 2 години. За необхідності ін’єкцію препарату можна повторити не менше, ніж через 6–8 годин після першого застосування.

Протипоказання

Не застосовувати тваринам із порушенням функції серцево-судинної системи, щитоподібної залози, за інтоксикації серцевими глікозидами, а також тваринам з нирковою недостатністю, за ацидозу, після введення високої дози вітаміну D! Не застосовувати лошатам за гіпокальциємії!

Побічна дія

Після введення препарату, через тимчасову гіперкальцемію спостерігались порушення в роботі серцево-судинної системи. У більшості тварин у період застосування препарату спостерігались незначна тахікардія і прискорення частоти пульсу. У деяких випадках спостерігались симптоми гіперкальцемії: виражена тахікардія, аритмія і навіть смерть від серцевої недостатності. Ризик виникнення побічної реакції зростає у випадку швидкого внутрішньовенного введення препарату. Під час і після застосування препарату можливі випадки тремтіння, підвищеного слиновиділення, сльозотечі, частого сечовипускання і дефекації, розладів нервової системи (анорексія, втрата координації, слабкість, підвищена збудливість). Симптоми гіперкальціємії спостерігаються протягом 6–10 годин після ін’єкції.

Особливі застереження при використанні

Перед застосуванням флакон із препаратом слід підігріти до температури 35– 37 °С. Застосовувати тільки сухі, стерильні інструменти. Необхідно постійно контролювати частоту серцевих скорочень, серцевий ритм і кровообіг під час введення

Взаємодія з іншими засобами та інші форми взаємодії

Підвищений рівень кальцію в крові підсилює терапевтичну і токсичну дію серцевих глікозидів, препаратів, що стимулюють симпатичну нервову систему та метилксантинів (кофеїну, теофіліну). Препарат не слід застосовувати з тетрациклінами, оскільки це знижує антибактеріальну активність. Не змішувати з іншими ветеринарними препаратами!

Передозування

При швидкому внутрішньовенному введенні протягом 6–10 годин можуть спостерігатись симптоми гіперкальціємії — тахікардія, пришвидшення частоти пульсу.

Термін придатності

5 років. Після відкриття первинного упакування — 28 діб

Упаковка

Флакони з поліпропілену, об’ємом 500 мл.