Ooops!
  • Корови
  • Свині
  • Вівці
  • Кози

Окси-кел 20 П. Д.

Розчин для ін`єкцій

Склад

1 мл препарату містить діючу речовину: окситетрацикліну гідрохлорид — 200 мг.

Показання до застосування

Свині: лікування тварин, хворих на синдром ММА (мастит-метрит-агалактія), а також при захворюваннях органів дихання (ензоотична пневмонія, атрофічний риніт та інші), що викликані мікроорганізмами, чутливими до окситетрацикліну.

Велика рогата худоба: лікування тварин, хворих на копитну гниль та отити, а також при захворюваннях органів дихання, що викликані мікроорганізмами, чутливими до окситетрацикліну.

Вівці, кози: лікування тварин, хворих на хламідіоз, а також при захворюваннях органів дихання, що викликані мікроорганізмами, чутливими до окситетрацикліну.

Фармакологічні властивості

Окситетрациклін є бактеріостатичним антибіотиком, механізм дії якого полягає у порушенні синтезу білку при взаємодії його з рибосомами, а також у зменшенні проникливості цитоплазматичної мембрани чутливих мікроорганізмів. Препарат має широкий спектр дії на грампозитивні та грамнегативні мікроорганізми: Streptococcus spp., Clostridium spp., Corynebacterium spp., Brucellaspp., Haemophilus spp., E. coli, Pasteurella spp., Klebsiella spp., Erysipelothrix spp., Fusobacterium spp., Salmonella spp.), а також на протозойні (Protozoa), мікоплазми (Mycoplasma spp.), рикетсії (Rickettsia spp.) та хламідії (Chlamydia).

Дозування

Внутрішньом’язово в дозі 20 мг окситетрацикліну на 1 кг маси тіла тварини або 1 мл препарату на 10 кг маси тіла один раз. При необхідності ін’єкцію можна повторити через 3 доби. При повторному введені інєкцію потрібно робити в інше місце

Період виведення

Забій тварин на м’ясо дозволяється через 21 добу після останнього застосування препарату. Споживання молока в їжу людям дозво-ляється через 7 діб після останнього застосування препарату.

Особливі застереження при використанні

Якщо об’єм дози ін’єкції перевищує 25 мл, її розділяють і вводять в два різних місця.

Протипоказання

Не застосовувати тваринам з підвищеною чутливістю до окситетрацикліну, а також тваринам з нирковою та печінковою недостатністю.

Застосування під час вагітності, лактації, несучості

Застосовують препарат у період вагітності тварин з обережністю — тільки при важких захворюваннях (по життєвих показниках).

Взаємодія з іншими засобами та інші форми взаємодії

Не застосовувати одночасно з пеніцилінами та цефалоспоринами.

Термін придатності

3 роки. Сухе, темне, недоступне для дітей місце при температурі від 5 до 25 °С.

Упаковка

Флакони скляні по 100 та 250 мл.