Ooops!
  • Корови

ЦЕФА-МІЛК ФОРТЕ

Опис:

Масляниста суспензія жовтувато-білого кольору.

Склад

1 шприц-туба (10 мл) містить діючі речовини:v

цефалексину моногідрат - 200 мг;

гентаміцину сульфат - 100 мг;

дексаметазон - 0,75 мг;v

вітамін А - 10 000 МО.

Допоміжні речовини: хлорбутанол, бутил гидрокситолуол, білий вазелін (парафін), арахісова олія.

Фармакологічні властивості

АТС –vet класифікаційний код: QJ5I – антибактеріальні ветеринарні препарати для інтрацистернального застосування.

ЦЕФА-МІЛК ФОРТЕ - комбінований протимікробний препарат, має антимікробну, протизапальну та регенеруючу дії. Препарат ефективний проти широкого спектру грампозитивних і грамнегативних мікроорганізмів, завдяки сумісній дії двох антибиотиків: цефалексину моногідрату та гентаміцину сульфату.

Цефалексин - антибіотик широкого спектру дії, який належить до групи цефалоспоринів. Він перешкоджає синтезу пептидоглікану клітинної стінки бактерії, пригнічуючи фермент транспептидазу і викликаючи порушення осмотичного балансу та загибель клітини. Активний відносно грампозитивних і грамнегативних бактерій (Escherichia coli, Proteus spp., Klebsiella spp., Salmonella spp., Staphylococcus spp., Streptococcus spp.).

Гентаміцин - антибіотик з групи аміноглікозидів. Володіє бактерицидною дією відносно багатьох грампозитивних і грамнегативних мікроорганізмів, в тому числі Escherichia coli, Proteus spp., Klebsiella spp., Salmonella spp., Staphylococcus spp., Campylobacter spp.. Менш активний відносно стрептококів і інших форм кокових бактерій. Гентаміцин, активно проникаючи через клітинну мембрану бактерій, зв'язується з 30S субодиницею бактеріальних рибосом і пригнічує бактеріальний синтез білка.

Дексаметазон - синтетичний глюкокортикостероїд (похідне фторпреднізолону). Має протизапальну, протиалергічну, десенсибілізуючу, імунодепресивну та антитоксичну дію. Механізм дії пов'язаний з пригніченням вивільнення еозинофілами медіаторів запалення. Діє на всі етапи запального процесу: пригнічує синтез простагландинів на рівні арахідонової кислоти, синтез «прозапальних цитокінів»; підвищує стійкість клітинної мембрани до дії різних факторів, а також стимулює стероїдні рецептори лімфоцитів, сприяючи утворенню ліпокортинів, які володіють протинабряковою активністю.

Вітамін А сприяє відновленню та захисту епітелію молочної залози, зменшує наслідки інфекційного процесу і сприяє збереженню цілісності тканин.

Застосування

Лікування тварин хворих на гострі форми маститів бактеріальної етіології, що викликані чутливими до складових препарату мікроорганізмами, в період лактації.

Дозування

Вміст однієї шприц-туби вводять інтрацистернально в уражену долю молочної залози, яку попередньо видоюють і дезінфікують. Після введення препарату чверть молочної залози масують для рівномірного розподілу його по всій цистерні.

Корови: 1 шприц-туба на одну уражену долю молочної залози, через кожні 12-24 години протягом 2 діб або до повного одужання.

Вівці, кози: ½ шприц-туби на одну уражену долю молочної залози, через 12-24 години протягом 2 діб або до повного одужання.

Шприц-туба оснащена спеціальною системою DUO-CAP, що дозволяє вводити препарат глибоко в канал дійки або неглибоко, в зону сфінктера дійки. Для неглибокого введення перед використанням у шприца-туби відкривають верхню кришечку, щоб звільнити наконечник на 3-4 мл. Для більш глибокого введення знімають захисну кришку, так щоб звільнити наконечник шприца по всій довжині для введення.

Протипоказання

Препарат не можна застосовувати для лікування тварин, у яких є підвищена чутливість до цефалоспоринових антибіотиків. Не рекомендується застосовувати сумісно з нестероіднимі протизапальними препаратами та глюкокортикоїдами.

При появі будь-якої небажаної реакції лікування слід негайно припинити і звернутися до лікаря ветеринарної медицини.

Застереження

Споживання молока в їжу людям дозволено через 3 доби після останнього застосування препарату. Забій тварин на м'ясо дозволяється через 21 добу після останнього введення препарату До зазначеного терміну молоко та м`ясо згодовують непродуктивним тваринам або утилізують (залежно від висновку лікаря ветеринарної медицини).

Форма випуску

Полімерні шприц-туби по 10,0 мл, упаковані в картонні коробки по 24 штуки або в пластикові контейнери по 48 штук.

Зберігання

Сухе, темне, недоступне для дітей місце при температурі від 15 °С до 30°С.

Термін придатності

3 роки.