Ooops!
  • Свині
  • Кури

Амоксицилін 70%

Водорозчинний порошок

Склад

Амоксицилін 70% — це висококонцентрований порошок амоксициліну. Він містить 700 мг/г амоксициліну, що відповідає 817,7 мг амоксициліну тригідрату.

Показання до застосування

Амоксицилін 70% показаний для перорального лікування бактеріальних інфекцій шлунково-кишкового тракту, дихальних шляхів і сечостатевого тракту, шкіри і м’яких тканин, спричинених чутливими до амоксициліну мікроорганізмами у свиней і домашньої птиці.

Властивості

Оскільки амоксицилін – це кислотостійкий пеніцилін широкого спектра дії з гарним поглинанням при пероральному прийомі Амоксицилін 70% дуже добре підходить для масового лікування з питною водою і кормом від системних інфекцій та інфекцій шлунково-кишкового тракту, спричинених чутливими бактеріями. Завдяки швидкому бактерицидному ефекту Амоксицилін 70% також підходить для імпульсного дозування у невеликих кількостях питної води. Поряд з гарною розчинністю при звичайних терапевтичних концентраціях Амоксицилін 70% відносно стабільний у питній воді (втрата активності через 12 годин складає всього 6 %).

Фармакологія

Амоксицилін — це напівсинтетичний пеніцилін широкого спектра дії. Він інгібує синтез пептидоглікану на рівні стінки бактеріальної клітини. Амоксицилін має бактерицидний ефект проти різноманітних грампозитивних і грамнегативних бактерій. Стійкими до нього є синьогнійна паличка, клебсієла, більшість видів протеус та стафілококи, які виробляють пеніциліназу. Резистентність переважно пов’язана з інактивацією антибіотика бета-лактамазою, посередником при якій в основному виступають плазміди, однак вона може бути також хромосомною. Амоксициліну тригідрат швидко поглинається після перорального введення. Абсолютна біодоступність амоксициліну тригідрату після перорального прийому складає приблизно 60% у курчат. На поглинання у шлунково-кишковому тракті мало впливає наявність корму. Амоксицилін не накопичується після багатократного введення. Амоксицилін зв’язується з білками сироватки приблизно на 30% і швидко та ефективно проникає у тканини і переважно розподіляється у міжклітинному просторі. Концентрація у печінці, жовчі, нирках, сечі, тканинах кишечника і його вмісті помітно вища, ніж у крові. Амоксицилін в основному не метаболізується, 90% поглинутої фракції виводиться переважно в активній формі з сечею (80%), меншою мірою з жовчу (20%). Непоглинута фракція виводиться з калом. Амоксицилін піддається кишково-печінковій циркуляції. Нижче наведені середні фармакокінетичні параметри (± стандартне відхилення) після перорального введення амоксициліну цільовим видам тварин:

Дозування

Амоксицилін 70% вводять перорально.

Курчата: 14 мг амоксициліну на кг маси тіла на добу або 20 мг Амоксицилін 70% на 1 кг маси тіла на добу впродовж 5 днів. Вводити з питною водою.

Доза препарату при використанні з питною водою розраховується за такою формулою:

20 ? А / B= Ам 70% на 1000 л води

А — Cередня маса тіла у кг x кількість тварин

B— Загальний об’єм води, що споживається на добу (літри)

Ам — Амоксицилін 70% Свині: 10-20 мг амоксициліну або 15-30 мг Амоксицилін 70% на кг маси тіла, двічі на добу, впродовж 4-5 днів. Вводити з питною водою. Розраховану кількість спочатку змішують з 10 л. питної води до отримання однорідної маси. Потім додають ту кількість води, яка буде спожита впродовж 12 годин свинями і впродовж 2 годин (не більше 12 годин) птицею. Решту дня потрібно давати воду без додавання препарату. Невикористану воду з доданим препаратом потрібно змінювати кожні 12 годин.

У птиці загальна добова доза може даватись з питною водою, яка буде спожита впродовж 2 годин. Бажано, аби птиця не могла пити 2 години перед випоюванням з доданим у воду препаратом.

Час виведення (каренція)

Свині: 2 дні.

Птиця: 1 день.

Не можна використовувати для курей-несучок, яйця яких призначені для вживання людиною.

Висновки

За рахунок високої концентрації діючої речовини, особливостей (гарної розчинності і стабільності у питній воді) та фармакодинамічних і фармакокінетичних властивостей Амоксицилін 70% широко рекомендований у ветеринарії для лікування свиней і птиці за показаннями.

Переваги

— Висока концентрація

— Гарна розчинність

— Стабільність 12 годин після розчинення

— Короткий час виведення

У випадку, якщо проводиться групова терапія, добову дозу препарату вираховують за формулою:

Доза Амоксициліну 70% Кела (мг/кг) ? середня маса тіла тварини (кг) ? кількість твари = г на добу

1000

На 1000 л питної води добову дозу вираховують за наступною формулою:

Доза Амоксициліну 70% Кела (мг/кг) ? середня маса тіла тварини (кг) ? кількість тварин загальна добова кількість води (л) = г на л