Ooops!
  • Корови
  • Свині

Доксициклін 75%

Порошок для перорального застосування

Склад

1 г препарату містить діючу речовину: доксициклін (доксицикліну гіклат) — 750,0 мг. Допоміжна речовина: лактози моногідрат.

Показання до застосування

Телята віком від 4 до 8 тижнів, свині: лікування тварин, хворих на септицемію, а також при захворюваннях органів дихання (бронхопневмонія, ензоотична пневмонія, атрофічний риніт, пастерельоз та інші) та сечовивідної системи, травного тракту (колібацильоз, сальмонельоз), що спричинені мікроорганізмами, чутливими до доксицикліну. Курчата, кури-бройлери: лікування птиці, хворої на колібацильоз, сальмонельоз, а також при захворюваннях органів дихання, що спричинені мікроорганізмами, чутливими до доксицикліну.

Фармакологічні властивості

ATC vet класифікаційний код QJO1 — антибактеріальні ветеринарні препарати для системного застосування. Q301 АА02 — Доксициклін. Доксициклін — антибіотик групи тетрацикліну другого покоління. Бактеріостатичний антибіотик з широким спектром дії. Препарат володіє широким спектром дії проти грампозитивних та грамнегативних бактерій (Staphylococcus spp., Streptococcus spp., Dipiococcus spp., Corynebacterium spp., Erysipelothrix spp., Haemophylus spp., Pasteurella spp.r Clostridium spp., KZebsiella spp., Actinobacillus pleuropneumoniae, Bordetella bronhiseptica, Е. coli, Salmoпella spp.). Також ефективний проти хламідій (Chlamydza spp.), мікоплазм (Mycoplasma spp.) та рикетсій (Rickettsia spp.). Механізм дії речовини пов’язаний із затримкою синтезу білка. Доксициклін блокує прикріплення аміноацильної тРНК до акцепторного місця, що гальмує приєднання нових амінокислот до ланцюга пептидів і, таким чином, інгібує синтез білка. Після перорального застосування доксициклін всмоктується із травного каналу на 93–100% та швидко розподіляється по організму. Доза 200 мг в першу добу з наступним введенням 100 мг забезпечує концентрацію в сироватці крові на терапевтичному рівні — 3 мкг/мл. Важливим моментом у лікувальному режимі є підтримання початкової мінімальної терапевтичної концентрації в сироватці 0,8 мкг /мл, що досягається після першого прийому препарату. Половина застосованої дози адсорбується за 50 хвилин. Максимальна концентрація у крові виявляється через 2–4 години, а інша частина концентрації утримується впродовж 18–24 годин. Доксициклін виділяється з організму, як у вигляді метаболітів, так і у незміненому вигляді. Корми не впливають на здатність доксицикліну адсорбуватись та не знижують мінімальний рівень концентрації в сироватці крові (0,8 мкгімл). Виводиться з організму з калом.

Дозування

Перорально з кормом або питною водою у дозах: телята віком від 4 до 8 тижнів — 14 мг препарату на 1 кг маси тіла тварини на добу (10,5 мг доксицикліну на 1 кг маси тіла), цю дозу розділяють на

2 частини з інтервалом 12 годин протягом 3 діб, Свині

— 10-14 мг препарату на 1 кг маси тіла на добу (7,5-10,5 мг доксицикліну на 1 кг маси тіла) протягом 5 діб; Курчата, кури-бройлери —14 мг препарату на 1 кг маси тіла на добу (10,5 мг доксицикліну на 1 кг маси тіла) з питною водою протягом 3-5 діб.

У випадку, якщо проводиться групова терапія для тварин, добову дозу препарату вираховують за формулою:

(A ? В ? С) / 1000 = г на л

A — Доза Доксицикліну 75% Кела (мг/кг)

В — середня маса тіла тварини (кг)

С — кількість тварин

На 1000 л питної води добову дозу вираховують за формулою:

(A ? В ? С) / D = г на л

A — Доза Доксицикліну 75% Кела (мг/кг)

В — середня маса тіла тварини (кг)

С — кількість тварин

D — загальна добова кількість води

Визначену дозу спочатку змішують із невеликою кількістю води, доводячи до гомогенного стану. Потім добавляють у цю суміш денну норму питної води. Після розчинення препарату у питній воді, такий розчин необхідно використати протягом 24 годин.

Протипоказання

Підвищена індивідуальна чутливість до тетрациклінів. Не застосовувати курям— несучкам, яйця яких використовують для споживання людям, а також жуйним тваринам із функціонально розвиненими передшлунками. Не призначати тваринам із порушенням функції печінки. Не застосовувати одночасно з бактерицидними антибіотиками, такими як пеніциліни і цефалоспорини. Не застосовувати разом з антацидами, каоліном та речовинами, що містять залізо, магній, кальцій і алюміній.

Передозування

При передозуванні препаратом можливе виникнення у тварин дисбактеріозу, розладів травлення, порушення з боку серцево-судинної системи. При виникненні алергічних реакцій тваринам необхідно припинити лікування препаратом та застосувати антигістамінні препарати і кортикостероїди.

Взаємодія з іншими засобами

Препарати, що містять іони металів (антрациди, препарати із вмістом заліза, магнію, кальцію), утворюють з доксицикліном неактивні хелати, у зв’язку з чим необхідно уникати їх одночасного призначення. Небажаний одночасний прийом з пеніцилінами, цефалоспоринами, які діють бактерицидно і є антагоністами бактеріостатичних антибіотиків.

Період виведення

Забій тварин та птиці на м’ясо дозволяють через 5 діб (свійська птиця, свині) та 14 діб (телята) після останнього застосування препарату. Отримане, до зазначеного терміну, м’ясо утилізують або згодовують непродуктивним тваринам, залежно від висновку лікаря ветеринарної медицини.

Побічна дія

Можливе виникнення у тварин дисбактеріозу та розладів травлення. У молодих тварин препарат може викликати зміну кольору кісток та зубів на жовтий, коричневий або сірий.Великі дози та тривале застосування може затримати ріст кісток.

Особливі застереження при використанні

Перед початком лікування рекомендовано ідентифікувати збудник та провести відповідні бактеріологічні тести для визначення індивідуальної чутливості мікроорганізмів до доксицикліну.

Термін придатності

4 роки. Після відкриття препарат використати протягом 28 діб. Термін придатності після розведення у питній воді — 24 години. Сухе темне, недоступне для дітей місце при температурі від 15 °С до 30 °С.

Упаковка

Ламіновані алюмінієві пакети по 1 та 7,5кг.

Спеціальні застереження

Персонал, що працює з препаратом, має застосовувати спеціальний захист (рукавички, респіратор) для уникнення прямого контакту із шкірою та запобігання вдихання препарату.