Ooops!
  • Коні
  • Корови
  • Свині
  • Вівці
  • Кози
  • Собаки
  • Коти

Комбікел 40 П.Д.

Суспензія для ін’екцій

Склад

Масляниста суспензія жовтувато-білого кольору, 1 мл препарату містить діючі речовини: прокаїну бензилпеніцилін — 120000 МО (120 мг), бензатину бензилпеніцилін — 80000 МО (61,21 мг), дигідрострептоміцину сульфат — 200000 МО (200 мг). Допоміжні речовини: прокаїну гідрохлорид, натрію метилпарагідроксибензоат, натрію формальдегіду сульфат, повідон, сорбітол 70% некристалізований, двонатрію едетат, натрію кармелоза, натрію цитрат, натрію метабісульфіт, двонатріевий водневий фосфіт пентагідрат, натрію дітіоніт, вода для ін’єкцій.

Показання до застосування

Лікування коней, великої рогатої худоби, свиней, овець, кіз, собак та котів при захворюваннях органів дихання (пастерельозу, бронхопневмонії, плевропневмонії, риніту, ларингіту), сечостатевої системи (піелонефриту, нефриту, ендометриту), шкіри та ранах, а також тварин, хворих на перитоніт, мит (у коней), мастит, менінгіт, бешиху (у свиней), отит (у собак та котів), панарицій, лептоспіроз, актиномікоз (у великої рогатої худоби), актинобацильоз (у коней), поліартрит (пупковий сепсис) та септицемія, що спричинені мікроорганізмами, чутливими до бензилпеніциліну та дигідрострептоміцину. Препарат також може бути використаний для запобігання інфекцій у післяопераційний період (наприклад, після кесаревого розтину).

Фармакологічні властивості

ATC vet класифікаційний код QJO 1 — антибактеріальні ветеринарні препарати для системного застосування. JO 1 RA01 — Пеніцилін, комбінації з іншими протимікробними препаратами. Бензилпеніцилін — це бета-лактамний антибіотик, механізм дії якого полягає у порушенні синтезу пептидоглікану — мукопептиду клітинної оболонки, що приводить до інгібування синтезу клітинної стінки мікроорганізму, гальмування росту і розмноження бактерій. Він активний проти грампозитивних та грамнегативних мікроорганізмів (Streptococcus spp., Staphylococcus spp., Corynebacteriunг spp., Pasteurella multocida, Haen гophitus strains, Fusobacteriunг spp., Clostridium spp., Bacteroides spp., Listeria spp., Arcanobacterium spp.) Дигідрострептоміцин — це є аміноглікозидний антибіотик, механізм дії якого полягає у порушенні білкового синтезу внаслідок зв’язування з 30S субодиницею бактеріальної рибосоми. Активний проти грамнегативних бактерій (Pasteurella spp., Salттгonella spp., Е. coli, Leptospira spp.), а також проти деяких грампозитивних бактерій (Staphylococcus aureus, Mycobacterium spp. та Rhodoceccus equi). Комбінація дигідрострептоміцину та пеніциліну забезпечує бактерицидну синергічну дію широкого спектру. Завдяки швидкій абсорбції прокаїнової солі бензилпеніциліну G після парентерального застосування досягаються високі початкові рівні пеніциліну в крові. Бензатинова сіль, яка абсорбується повільніше, забезпечує терапевтичні рівні у сироватці крові протягом 72 годин. Бензилпеніцилін G не може легко проникати в тканини, а розподіляється у міжклітинній рідині. Препарат виводиться з організму в незміненому вигляді нирками (60-80%), а також з жовчю, слиною і з молоком. Прокаїн метаболізується повністю в печінці і плазмі крові. Дигідрострептоміцин добре абсорбується з місця ін’єкції. Абсорбція дигідрострептоміцину є швидкою та майже повною. Розповсюджуючись з кров’ю, накопичується у зовнішньоклітинному просторі. Пік концентрації дигідрострептоміцину у сироватці крові виявляється через 1-2 години. Виводиться з організму в незміненому вигляді нирками (70-90%) і з молоком.

Дозування

Внутрішньом’язово або підшкірно у дозах: • ВРХ — 5-10 мл препарату на 100 кг маси тіла (дозу 5 мл на 100 кг маси тіла застосовують при лікуванні респіраторних захворювань) одноразово;

• коні, свині, вівці, кози 5 мл препарату на 50 кг маси тіла одноразово;

• собаки, коти — 0,5 мл препарату на 5 кг маси тіла одноразово. За необхідності лікування слід повторити через 3 доби. Перед застосуванням флакон ретельно струсити.

Протипоказання

Не застосовувати тваринам із підвищеною чутливістю до компонентів препарату, нирковою недостатністю, внутрішньовенно, кролям, мурчакам, хом’якам та піщанкам. Не застосовувати одночасно з тетрациклінами або з іншими аміноглікозидами.

Передозування

Великі дози дигідрострептоміцину можуть викликати нервово-м’язову блокаду, особливо після випадкового внутрішньовенного або інтраперитоніального введення. Тривале застосування високих доз може призвести до глухоти, появи вестибулотоксичних (атаксія, відсутність координації, ністагм) та нефротоксичних ознак.

Період виведення

3абій тварин на м’ясо дозволяють через 30 діб після останнього застосування препарату. Споживання молока дозволяють через 5 діб після останнього застосування препарату. Отримане, до зазначеного терміну м’ясо та молоко утилізують або згодовують непродуктивним тваринам, залежно від висновку лікаря ветеринарної медицини.

Побічна дія

У тварин з гіперчутливістю до пеніцилінів, цефалоспоринів та дигідрострептоміцину можуть з’явитися алергічні реакції, такі як анафілактичний шок, кропивниця, набряк. Гострі побічні ефекти, що спостерігаються після внутрішньом’язового застосування прокаїну бензилпеніциліну, можуть бути пов’язані з прокаїновою частиною антибіотика (нервова стимуляція у коней, тремор, блювання, лихоманка та аборти у свиней) або з неправильним введенням (емболічний шок, токсичність прокаїну).

Застосування під час вагітності, лактації

Препарат застосовують під час вагітності та лактації.

Особливі застереження при використанні

Перед застосуванням необхідно ретельно струсити флакон із препаратом. Не рекомендується змішувати з іншими препаратами в одному шприці. При алергічних реакціях в якості антидотів застосовують глюкокортикостероїди тa/або антигістамінні препарати. Препарати для анестезії та міорелаксанти посилюють дію дигідрострептоміцину щодо утворення нервово-м’язової блокади. В якості антидоту застосовують інфузії кальцію, неостигмін. Не застосовувати одночасно з тетрациклінами або з іншими аміноглікозидами.

Термін придатності

2 роки. Після першого відбору з флакона препарат необхідно використати протягом 28 діб, за умови зберігання в темному місці при температурі від 2°С до 8 °С .

Упаковка

Флакони з прозорого скла, закриті гумовими корками під алюмінієву обкатку по 100 мл. Поліетиленові безбарвні флакони, закриті гумовими корками під алюмінієву обкатку по 250 мл.