- Коні
- Корови
- Свині
- Вівці
- Кози
- Собаки
- Коти
Комбітрим 240
Розчин для ін`єкцій
Склад
1 мл містить діючі речовини: сульфаметоксазол — 200 мг, триметоприм — 40 мг. Допоміжні речовини: спирт бензиловий, моноетаноламін, бутилгідрокситолуол, N-метилпіролідон.
Показання до застосування
Велика рогата худоба, коні, вівці, кози, свині, собаки та коти. Лікування тварин при захворюваннях травного каналу, органів дихання та сечостатевої системи, шкіри та м’яких тканин, ранової інфекції, а також ускладнень після вірусних хвороб, післяопераційних та післятравматичних інфекцій, що спричинені мікроорганізмами, чутливими до триметоприму та сульфаметоксазолу.
Фармакологічні властивості
АТС vet класифікаційний код QJ01 — антибактеріальні ветеринарні препарати для системного застосування. QJ01EW11— Сульфаметоксазол і триметоприм. Комбітрим 240 — комбінований хіміотерапевтичний препарат, діючими речовинами якого є сульфаметоксазол та триметоприм.
Сульфаметоксазол (сульфаніламід) є бактеріостатичним антибактеріальним препаратом, який порушує синтез фолієвої кислоти в бактеріальних клітинах. Сульфаметоксазол за своєю будовою подібний до параамінобензойної кислоти і замінює молекулу параамінобензойної кислоти в дигідрофолієвій кислоті, запобігаючи формуванню фолієвої кислоти, яка потрібна для синтезу нуклеїнових кислот та розмноження бактеріальних клітин. Сульфаметоксазол володіє бактеріостатичною дією проти грампозитивних та грамнегативних мікроорганізмів, а саме: Staphylococcus spp., Streptococcus spp., Corynebacterium spp., Klebsiella spp., Shigella spp., Salmonella spp., Pasteurella spp., Bordetella spp., Haemophilus spp., Proteus spp.
Триметоприм (диамінопіримідин) є інгібітором дигідрофолатредуктази. Блокуючи цей фермент, триметоприм запобігає перетворенню дигідрофолієвої кислоти до тетрагідрофолієвої кислоти, яка відіграє важливу роль при формуванні коферментів, і бере участь в синтезі бактеріальних нуклеїнових кислот. Триметоприм володіє широким спектром дії проти грампозитивних та грамнегативних мікроорганізмів, а саме: Actinomyces spp., Bordetella spp., Brucella spp., Clostridіum spp., Corynebacterium spp., E. coli, Haemophilus spp., Klebsiella spp., Pasteurella spp., Proteus spp., Salmonella spp., Staphylococcus spp., Streptococcus spp., Campylobacter spp., Bacillus anthracis.
Дозування
В н у тріш н ь ом’ яз ов о, підшкірно або повільно внутрішньовенно у дозах: велика рогата худоба, коні, вівці, кози — 5 мл препарату на 50 кг маси тіла на добу впродовж 5 діб. За необхідності препарат вводять внутрішньовенно в дозі 1 мл препарату на 10 кг маси тіла один раз на добу або дозу розділяють на 2 застосування з інтервалом 12 годин.
Свині — 1 мл препарату на 10 кг маси тіла на добу впродовж 5 діб.
Собаки, коти — 0,1 мл препарату на 1 кг маси тіла на добу впродовж 5 діб або як початкову терапію перед застосуванням пероральних препаратів.
Період виведення
Забій тварин на м’ясо дозволяють через 7 діб після останнього застосування препарату. Споживання молока дозволяють через 3 доби після останнього застосування препарату. Отримане, до зазначеного терміну, м’ясо та молоко утилізують або згодовують непродуктивним тваринам, залежно від висновку лікаря ветеринарної медицини. Не застосовувати коням, м’ясо яких після забою буде використовуватись для харчових потреб.
Особливі застереження при використанні
Внутрішньовенне введення використовується тільки за обґрунтованості терапевтичної ефективності та після підігрівання ін’єкційного розчину до температури тіла. Щоб уникнути токсичної дії на нирки, пов’язаної з сульфаніламідами, слід забезпечити достатнє споживання води під час лікування.
Протипоказання
Не застосовувати тваринам з підвищеною чутливістю до діючих речовин препарату або якогось із наповнювачів. Не застосовувати тваринам з порушеною функцією кровотворних органів, нирок або печінки. Не застосовувати внутрішньовенно одночасно з речовинами, що впливають на центральну нервову систему (седативні, знеболюючі та нейролептичні препарати). Не застосовувати собакам породи доберман пінчер.
Побічна дія
У місці введення можуть виникнути тимчасові місцеві реакції (набряк, біль). Застосування препарату може викликати порушення роботи органів сечостатевої системи (кристалурія, гематурія, коліки), печінки та кровотворної системи (тромбоцитопенія та лейкопенія).
Собаки: можуть виникнути алергічні реакції у вигляді поліартритів, сухого кератокон’юнктивіту, еритеми.
Коні: може виникнути гостра серцева і респіраторна недостатність, в основному після внутрішньовенних ін’єкцій.
Застосування під час вагітності, лактації, несучості
Застосовувати препарат вагітним тваринам рекомендують тільки тоді, коли користь від препарату переважає можливі ризики. Тваринам у період лактації — без обмежень.
Взаємодія з іншими засобами та інші форми.
Сульфаніламіди несумісні з препаратами, що містять кальцій або інші полікатіони, а також з багатьма іншими препаратами (ампіцилін, колістин, тетрациклін, стрептоміцин, фуросемід і норадреналін).
Термін придатності
4 роки. Після першого відбору з флакона, препарат необхідно використати протягом 28 діб, за умови зберігання у сухому темному місці при температурі від 5 °С до 8 °С.
Умови зберігання
Сухе, темне, недоступне для дітей місце при температурі від 15 до 25 °С.
Упаковка
Флакони скляні під алюмінієву обкатку по 100 мл.