Ooops!
  • Корови
  • Свині

Окси-кел 80%

Водорозчинний порошок

Склад

1г препарату містить діючу речовину: Окситетрациклін (основа) — 800 мг. Допоміжні речовини: колоїдний ангідрат двоокису кремнію, магнію стеарат, лактоза.

Показання до застосування

Телята та свині: лікування при захворюваннях органів дихання, що викликані мікроорганізмами, чутливими до окситетрацикліну.

Фармакологічні властивості

ATC vet класифікаційний код: J01AA56 антибіотики для системного застосування, тетрацикліни, окситетрацикліни. Окситетрациклін є бактеріостатичним антибіотиком, механізм дії якого полягає у порушенні синтезу білку при взаємодії його 30-S субодиницями рибосоми, а також у зменшенні проникливості цитоплазматичної мембрани чутливих мікроорганізмів, і ріст клітин мікроорганізмів припиняється. Препарат має широкий спектр дії на грампозитивні мікроорганізми (Streptococcus spp., Staphylococcus spp., Clostridium spp., Mycobacterium spp., Corynebacterium spp.) та грамнегативні мікроорганізми (Pasteurella spp., Klebsiella spp., Gram-negative anaerobes: Fusobacterium spp., Bacteroides spp), а також на деякі протозойні (Protozoa), мікоплазми (Mycoplasma spp.), спірохети, рикетсії (Rickettsia spp.) та хламідії (Psittacose).

Дозування

Телята: перорально з молоком, молокозамінником або питною водою: у дозі 20 мг окситетрацикліну або 25 мг препарату на 1 кг маси тіла, кожні 12 годин. Тривалість лікування 3–5 діб. Свині: перорально з питною водою або кормом у дозі 50 мг окситетрацикліну або 62,5 мг препарату на 1 кг маси тіла на добу. Тривалість лікування 4–6 діб. При груповій терапЇ, для тварин добову дозу препарату вираховують за формулою:

(A ? B ? C) / 1000 = Окси-кел 80/добу

A — середня маса тварини (кг)

В — кількість тварин

С — доза Окси-кел 80% (мг/ кг)

На 1000 л питної води добову дозу вираховують по наступній формулі:

(A ? B ? C) / D = Окси-кел 80/добу

A — середня маса тіла тварини (кг)

В — кількість тварин

С — доза Окси-кел 80% (мг/ кг)

D — добова кількість води (л)

Період виведення

Телята: забій тварин на м’ясо та субпродукти дозволено через 7 діб після останнього застосування препарату. Свині: забій тварин на м’ясо та субпродукти дозволено через 3 доби після останнього застосування препарату.

Протипоказання

Не застосовувати жуйним тваринам з функціонально розвиненими передшлунками та тваринам з підвищеною чутливістю до тетрацикліну, а також з нирковою та печінковою недостатністю.

Взаємодія з іншими засобами та інші форми

Сульфаніламіди несумісні з препаратами, що містять кальцій або інші полікатіони, а також з багатьма іншими препаратами (ампіцилін, колістин, тетрациклін, стрептоміцин, фуросемід і норадреналін).

Побічна дія

Тетрациклін може зв’язуватися з кальцієм і відкладатись в кістках і зубах, що призводить до втрати їх кольору. Дуже рідко можливе виникнення алергічних реакцій у тварин з підвищеною чутливістю. У тварин з малою пігментацією шкіри під дією сонячних променів може виникнути фотодерматит. Застосування препарату може призвести до виникнення серцево-судинних порушень та гіпокальцемії. Застосування препарату в рекомендованих дозах тваринам, що уражені дріжджовими грибами або нечутливими мікроорганізмами, може призвести до порушення роботи травної системи.

Термін придатності

4 роки. Після відкриття первинного упакування — 28 діб.

Умови зберігання

Сухе, темне, недоступне для дітей місце при температурі 2–25°С.

Упаковка

Флакони скляні під алюмінієву обкатку по 100 мл.

У випадку, якщо проводиться групова терапія, добову дозу препарату вираховують за формулою:

Середня маса тіла (кг) ? кількість тварин ? доза Окси-кел 80% (мг/кг) = Окси-кел 80%/д 1000

На 1000 л питної води добову дозу вираховують за наступною формулою:

Середня маса тіла (кг) ? кількість тварин ? доза Окси-кел 80% (мг/кг) = Окси-кел 80% Загальна кількість води, спожитої на добу (л)